Finanses nereti veicina dažādas stresa situācijas, it sevišķi, ja ir nepieciešams pievērst vairāk uzmanības naudas plūsmai. Kas ir labāka izvēle – skaidra nauda vai debetkarte? Protams, piemēram, casino Latvijā pieņem tiešos bankas maksājumus. Nav nepieciešams ievadīt kartes datus. Ērti!

Labāk izvēlies skaidras naudas darījumus

Mērķis – ierobežot tēriņus

Balstoties uz izpētes uzņēmuma Statista datiem, cilvēki, kuri savus iknedēļas tēriņus veic ar skaidras naudas darījumu, retāk mēdz veikt impulsīvus pirkumus, piemēram, iegādājoties pārtiku vakariņām, pirkumu grozam netiek pievienots neplānots našķis. Kāpēc? Cilvēks fiziski var ieskatīties savā makā un novērtēt situāciju. Debetkarte – lai arī uzrāda bankas konta atlikumu – rada ilūziju, ka tur esošās finanses ir neizsmeļamas, jo tās nav uzskatāmi redzamas.

Pārdomāti pirkumi

Nereti cilvēki izmanto plaši pazīstamu metodi – iknedēļas budžeta apjoms, kurā jāiekļauj visi paredzamie pirkumi, tiek izmantots tieši skaidrā naudā. Balstoties uz ekspertu viedokļiem, metode palīdz izvērtēt pirkumus un vairāk piedomāt pie ikdienas izvēlēm, kas kaitē finansiālajai veselībai.

Iepērcies visur

Ņemot vērā komisijas maksu par katru bankas kartes darījumu un dažkārt slikto interneta savienojumu, mazāki veikali vai pakalpojumu sniedzēji neakceptē debetkaršu darījumus vai arī ir noteikuši minimālo pirkuma summu, lai pieņemtu karti. Skaidra nauda sniedz drošību, ka nepieciešamais pirkums vai pakalpojums būs vienmēr ērti pieejams.

Labāk izvēlies debetkartes darījumus

Operatīva iepirkšanās

Lielākais debetkaršu ieguvums ir ērta iepirkšanās, jo jāievada vien kartes kods vai arī karte jānopīkstina. Bankas piedāvā dažādus debetkartes bonusus, piemēram, krājrīku, kas nemanot ļauj iekrāt papildu finanses vai arī īpašus partneru piedāvājumus. Ja personīgā vēlme ir iepirkties ātri, saņemot priekšrocības – piemērotākais variants ir debetkarte. Turklāt, debetkarte sniedz iespēju noteikt tēriņu limitus.

Laicīga rēķinu nomaksa

Rēķinu apmaksa pastā vai lielveikalā nav ērta un patērē daudz laika, taču, izmantojot debetkarti un internetbanku, var izmantot automātiskos maksājumus, lai rēķini būtu apmaksāti laicīgi, nesagādājot raizes.

Naudas droša uzglabāšana

Skaidru naudu ir vieglāk pazaudēt, taču debetkarti var viegli ievietot makā, kabatā, neliela izmēra somiņā vai pat novietot aiz viedtālruņa vāciņa, un tā vienmēr būs līdzi. Turklāt, ja to sanāk pazaudēt, ir iespējams veikt dažādus drošības pasākumus, lai pasargātu finanses.

Jāatzīst, ka dažādās situācijās kāds no variantiem var būt vairāk piemērots. Aptauju dati rāda, ka cilvēki dod priekšroku debetkartei, jo tā ir droša, ir iespējams noteikt izdevumu limitus un saņemt bonusus.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eiropasts