Kā visērtāk bez maksas samainīt latus uz eiro pasta nodaļās?
Visizdevīgākais veids pārejai no latiem uz eiro pasta nodaļās ir bezskaidras naudas norēķini, ko nodrošina Pasta norēķinu sistēma. Lai izvairītos no skaidras naudas pārvadāšanas no mājām uz pasta nodaļu, atveriet maksājumu kontu Pasta norēķinu sistēmā vēl šogad. Visa nauda, kas ienāks vai glabāsies šajā kontā, no 2014.gada 1.janvāra automātiski tiks konvertēta eiro.
Kā samainīt naudu, kas jau glabājas Pasta norēķinu sistēmas maksājumu kontā?
Visi latu uzkrājumi vai atlikumi, kas atradīsies Pasta norēķinu sistēmas maksājumu kontos, 2014. gada 1.janvārī automātiski tiks konvertēti uz eiro.
Kas ir Latvijas Pasta Pasta norēķinu sistēmas maksājumu konts un kā to atvērt?
Pasta norēķinu sistēmas maksājumu konts nodrošina ērtu un drošu algas, pensijas, pabalstu vai citu naudas līdzekļu saņemšanu, kā arī bezskaidras naudas norēķinus.

MAKSĀJUMU KONTA IESPĒJAS

Maksājumu konts nodrošina iespēju jebkurā Latvijas Pasta nodaļā:

  • veikt bezskaidras naudas pārskaitījumus uz citas juridiskas vai fiziskas personas maksājumu kontu Latvijas Pastā vai kontiem kredītiestādēs gan Latvijā, gan ārzemēs;
  • papildināt maksājumu kontu, iemaksājot skaidru naudu;
  • saņemt skaidru naudu no sava maksājumu konta;
  • ērti apmaksāt rēķinus par īres, komunālajiem un citiem pakalpojumiem.

MAKSĀJUMU KONTA ATVĒRŠANA

Lai atvērtu maksājumu kontu, jādodas uz tuvāko Latvijas Pasta nodaļu, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu, vai arī savam pastniekam jājautā konta atvēršanai nepieciešamās veidlapas. Pastnieks palīdzēs aizpildīt veidlapas un nogādās tās Latvijas Pasta nodaļā.

Maksājumu konta atvēršana un uzturēšana ir bez maksas.

Eiropasts